Värskeõhuklapid

Elamutes ja korterites tuleb värske õhuga varustada magamistoad, elutoad ja muud eluruumid. 

Värske õhk ruumi - värskeõhuklapid
Värske õhk ruumi – värskeõhuklapid

Värske õhk sisse – sissepuhe

Elamutes ja korterites tuleb värske õhuga varustada magamistoad, elutoad ja muud eluruumid. Kui teil on loomulik ventilatsioon või mehaaniline väljatõmbeventilatsioon, saate selle kõige paremini lahendada värskeõhuklappide paigaldamisega seinale või aknaraami. Parim lahendus on värskeõhuklapid seinas. Neil on hea õhujaotus ja seetõttu ei teki ebameeldivat külma õhuvoolu ruumis. Värskeõhuklapid on varustatud filtriga, sujuvalt reguleeritava õhuvoolu reguleerklapiga ja kondensatsiooniisolatsiooniga, soovi korral on võimalik neid tellida mürasummutava seinaläbiviiguga. Osadel värskeõhuklappidel on komplektis kaasas ka tormikindel välisrest.

Näpunäiteid!
Hea rusikareegel on värske õhu ventiili paigaldamine igasse magamistuppa ja 1-2 ventiili elutuppa ning teiste eluruumide korral 1 klapp 25 m2 elamispinna kohta. Alati peaksite arvutama pinna ja jagama 25-ga, nii saate vajaliku värskeõhuklappide arvu.

Näide
Nelja magamistoa ja ühe elutoaga 150 m2 suurune kodu vajab 6 värske õhu ventiili. See on 150 m2 / 25 = 6 värskeõhuklappi. Paigaldage igasse magamistuppa 1 värskeõhuklapp ja elutuppa paigaldage 2 värskeõhuklappi. Vannituppa paigaldage väljatõmbeventilaator.

Elamu ventilatsioon mehaanilise väljatõmbe ja värskeõhuklappidega.

Tootevalik

Meie värskeõhuklappide tootevaliku leiate lingilt. Vannituppa paigaldamiseks sobivad meie kodutarbelised ventilaatorid.